VERSİYONLAR

QPS RE INVESTOR

QPS Investor, özellikle bireysel yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır.Daha temel analizleri QPS'in bu versiyonu ile yapabilirsiniz. Detay için tıklayınız

Bilgi Talep Satın Al Karşılaştır
QPS RE ANALYST

QPS Analyst, özellikle orta düzey mali tablo bilgisi olan ve biraz daha detaylı analiz yapmak isteyen yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır. Detay için tıklayınız

Bilgi Talep Satın Al Karşılaştır
QPS RE PROFESSIONAL

QPS Professional, özellikle kurumsal, büyük ölçekli ya da orta ve ileri düzey analiz yapmak isteyen yatırımcılar için oldukça kapsamlı olarak hazırlanmıştır. Detay için tıklayınız

Bilgi Talep Satın Al Karşılaştır

QueenStocks, hisse senedi piyasasında yatırım yapan ya da profesyonel olarak yatırımcı gruplarına danışmanlık veren, gerek analistlerin gerekse uzmanların hisse senedi seçim süreçlerini etkinleştirmek ve hisse senedi yatırımlarında getirilerini maksimize etmek için hazırlanmıştır.

QueenStocks, piyasalarda hisse senedi seçiminde en çok kullanılan ve en popüler olan yöntemlerin tümünü içerecek ve bu yöntemlerin performansını test edebilecek (backtesting) şekilde dizayn edilmiştir. Örneğin, Warren Buffett, Peter Lynch, Benjamin Graham, William Oneil, Martin Zweig, Piotroski, Lakonishok ve Benjamin Graham gibi yatırımcı gurularının yatırım stratejilerini QPS platformu üzerinde test edip, sonuçlarını kolayca ortaya koyarak kendiniz için özel yatırım stratejisi oluşturabilirsiniz.

QPS web tabanlı programımız değişik yatırımcı gruplarının ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla QPS Investor, QPS Analyst ve QPS Professional olmak üzere 3 versiyon olarak düzenlenmiştir.

VERSİYONLAR

QPS RE PROFESSIONAL

QPS Professional, özellikle kurumsal, büyük ölçekli ya da orta ve ileri düzey analiz yapmak isteyen yatırımcılar için oldukça kapsamlı olarak kullanıma sunulmuştur. QPS Professionalda, 109 tane mevcut temel analiz göstergesinin yanında, şirket temel mali verilerinden hareketle formül yazma alanında kendi formülünüzü yazma imkanı tanınmıştır. Aynı şekilde teknik analizde de 59 tane indikatörü kullanma imkanı ve teknik sistem yazma alanında indikatör tanımlama imkanı mevcuttur.

Sıralama yöntemine göre portföy oluşturmanın yanında, kriterlere puanlar vererek puanlama yöntemine göre de portföy oluşturabilirsiniz. Oluşturulacak portföylere girecek hisse senedi sayısına sınırlama getirebilir, oluşturduğunuz birden fazla farklı hisse senedi seçim modellerini test edebilirsiniz. Portföylerin detayda tüm istatistiklerine (piyasa çıkarken ve düşerken performansı, aylar ve yıllar itibariyle getirinin dağılımı) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, atadığınız portföyün fiili performansını izleyebilirsiniz.

Şirketlerin detaylı finansal analizinin yanında, hem sanayi hem de mali sektör şirketlerini detaylı bir şekilde değerleyebilir, Active Charts Pro ile teknik analiz çalışması yapabilirsiniz. Kısaca bu versiyonda hisse seçimine dair tüm yöntemler ve araçlar kullanıcının hizmetine sunulmaktadır.

QPS RE ANALYST

QPS Analyst, özellikle orta düzey mali tablo bilgisi olan ve biraz daha detaylı analiz yapmak isteyen yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır. QPS Analystte 55 adet temel analiz göstergesi ile 30 adet teknik analiz göstergesi kullanıcıya sunulmuştur. Ayrıca teknik analiz sistem tanımlama bölümünde kullanıcılar istedikleri indikatörleri yazarak sistemlerine dahil edebilirler. Platformda, şirketlerin finansal analizi ve değerlemesi yapılabilir. Sanayi şirketlerinin değerlemesinde indirgenmiş nakit akımları ve göreceli değerleme yöntemlerinden F/K oranı, PD/DD oranı, Fiyat/Satış ve Fiyat/Nakit Akımı yöntemleri kullanılabilmektedir. Ayrıca mali sektör şirket hisselerini de karpayı indirgeme yöntemine göre değerleme imkânı sağlanmıştır.

QPS Analyst, kullanıcılara tüm yatırım enstrümanları üzerinde Active Charts Pro ile teknik analiz yapma imkanı da tanımaktadır. Teknik analiz bölümünde 69 indikatör, fibonacci, gann, hareketli ortalamalar ve trend çizgileri gibi araçlar kullanılabilmektedir.

QPS RE INVESTOR

QPS Investor, özellikle bireysel yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır. Portföy seçimi tarafında, temel analiz kriter tanımlama bölümünde 28 tane genel kabul görmüş gösterge, teknik analiz tarafında 12 tane tanımlı temel indikatör ve teknik sistem tanımlama bölümünde kullanıcının istediği indikatörü tanımlama imkanı, program kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Ayrıca, kullanıcılar oluşturdukları hisse senedi seçim modellerini temel performans ölçütlerine göre test edebilmekte ve test sonucuna göre kendileri için bunu model olarak atayabilmektedirler.

QPS Investorda yatırımcılar piyasa çarpanlarından F/K oranı ve PD/DD oranına göre değerleme yapabilmektedirler.